Wodospad Sheldrick

Wodospad Sheldrick w Parku Shimba Hills (60 km od Mombasy)

GŁÓWNE ATRAKCJE:

 • game drive w Parku Narodowym Shimba Hills
 • wodospad Sheldrick
 • naturalne baseny w oceanie m.in. Africa Pool (opcja dostępna przy odpowiednim poziomie wody)

OPIS WYCIECZKI:

Wodospad Sheldrick Falls to jedna z wielu atrakcji w Parku Narodowym Shimba Hills o powierzchni 300 km kwadratowych, który nie jest może tak popularny jak inne, ale ma wiele do zaoferowania miłośnikom przyrody, zwłaszcza dzikiej. Ma największą liczbę słoni w kraju. Jest również domem dla rzadkich gatunków, takich jak antylopa sobolowa.

Ponadto w parku można spotkać zagrożone wyginięciem różne gatunki bawołów, słoni, żyraf, lampartów oraz żenety, cywety, hieny, antylopy koby, dzikana zaroślowego, africal bushbaby (galago), 111 gatunków ptaków i wiele innych.

Park znajduje się w odległości ok. 60 km (dwóch godzin jazdy busikiem) od regionu Bamburi (północne wybrzeże) i  ok. 45 km (godzina jazdy) od hoteli przy Diani Beach (południowe wybrzeże).

Po dotarciu do bram parku rozpoczniemy około dwugodzinny game drive, który polega na oglądaniu dzikiej przyrody z pojazdu z napędem 4 × 4, mogącym pomieścić od 4 do 6 osób. Po zakończeniu przejażdżki wyruszymy pieszo 2,5-kilometrową ścieżką do wodospadu.

Spacer do tej atrakcji potrwa około 45-60 minut w jedną stronę przez łąki, krzewy i lasy; w tym terenie żyją między innymi słonie i bawoły.

Pokonanie trasy wymaga dobrej kondycji fizycznej, zwłaszcza męcząca może okazać się droga powrotna, która miejscami pnie się ostro w górę. W większości wycieczka odbywa się po ubitych, ale nierównych drogach, jednak na niektórych odcinkach trzeba przedzierać się przez busz, śliską trawę lub pokonywać schodki i mostki.

Dodatkowym utrudnieniem są otwarte przestrzenie, co doskwiera zwłaszcza przy bezchmurnej pogodzie (duże nasłonecznienie).

Spacer odbywa się w towarzystwie strażnika parku. Natomiast przewodnik opowie o roślinach i zwierzętach, które spotkamy na ścieżce.

Wodospad Sheldrick ma wysokość 25 m. Spadająca krystalicznie czysta woda tworzy naturalny basen, w którym można się ochłodzić po wędrówce. Nazwa tego wodospadu pochodzi od Davida Sheldricka, który odkrył go wiele lat temu.

Jeśli poziom wody w oceanie będzie korzystny (konieczny jest odpływ) – w drodze powrotnej możemy udać się do Africa Pool na przepięknej plaży Tiwi, gdzie rafa zbliża się do brzegu, odsłaniając baseny o nietypowych formach (najbardziej znany jest ten o kształcie Afryki).  Są wystarczająco duże, aby można było w nich nurkować i podziwiać różne gatunki tropikalnych rybek.

WAŻNE INFORMACJE:

Orientacyjny czas trwania wycieczki: dla hoteli położonych na północ od Mombasy – 05:00-15:00, dla hoteli z Diani – 06:30-16:00

Warto zabrać: nakrycie głowy, butelkę wody, krem z filtrem i dobre buty do chodzenia.

CENA: od 76 USD (uzależniona jest od liczby osób i środka transportu)

CENA ZAWIERA:

 •     Odbiór bezpośrednio z hotelu
 •     Transport klimatyzowanym autem/busem
 •     Opłatę za prom (uczestnicy + auto)
 •     Bilet wstępu do Parku Shimba Hills (również wjazd auta)
 •     „Game drive”
 •     Opiekę lokalnego przewodnika na całej trasie
 •     Opiekę przedstawiciela klubu podczas wycieczki

CENA NIE ZAWIERA:

 •     Posiłków i napoi podczas wycieczki
 •     Opcjonalnego lunchu w parku lub na plaży