KIM JESTEŚMY

NASZA MISJA

JAMBO! (czyli cześć w jęz. swahili)

Jesteśmy grupą lokalnych, kenijskich przewodników współpracujących od kilku lat z klubem sportowym Polskie Himalaje, którego siedziba mieści się w Krakowie w Polsce.

Jesteśmy pasjonatami naszej ojczyzny – Kenii i miłośnikami przyrody. Znamy wiele ciekawych opowieści, lokalnych legend i interesujących ludzi.

Chcemy dzielić się z Państwem tą pasją i entuzjazmem. Niezależnie czy podróżują Państwo samotnie, we dwoje, czy wspólnie z rodziną i przyjaciółmi, dla wszystkich znajdziemy coś ciekawego. Od typowego zwiedzania ważnych obiektów historycznych, po aktywny trekking w parkach narodowych, tropienie zwierząt, safari, snorkling czy wyprawy katamaranem lub łodzią np. dla zapalonych wędkarzy.

Dołożymy wszelkich starań, aby pokazać Państwu prawdziwą Kenię i życie jej mieszkańców. Często z innej strony, niż oferują to duże biura podróży. Dotrzemy do wielu zakamarków, których przeciętny turysta nigdy nie zobaczy.

Serdecznie zapraszamy!

„MOODY" – Mohamed Abdalla

Urodziłem się w 1976 roku. Mieszkam w mieście Mtwapa na północ od Mombasy. Mam dwóch synów.

Od ponad 15 lat pracuję w branży wycieczkowej. Początkowo byłem kapitanem katamaranu, później zająłem się również organizacją wycieczek jednodniowych dla turystów zagranicznych i miejscowych.

Lubię śpiewać. Kiedy byłem młodszy jeździłem z zespołem i pomagałem im przy rozstawianiu instrumentów.

Mówię w języku swahili, angielskim i trochę po niemiecku.

Lucas Mwangala

Urodziłem się w 1985 roku. Mieszkam w Malindi. Jestem kawalerem.

Po szkole podstawowej pracowałem na stacji benzynowej i z odłożonych pieniędzy opłaciłem dwuletni kurs języka niemieckiego.

Później rozpocząłem pracę w branży wycieczkowej, z której utrzymuję się już od 10 lat.

W wolnym czasie lubię oglądać piłkę nożną.

Posługuje się językiem swahili, niemieckim i angielskim.

Mwinjabu Muhala

Urodziłem się w 1975 roku. Mieszkam w wiosce Junju – 20 km na północ od Mombasy. Mam dwie córki i syna.

Przez wiele lat związany byłem z branżą hotelarską. Od kilku lat pracuję jako wolontariusz w klubie Polskie Himalaje. Jestem opiekunem kilku ubogich rodzin, które wspiera klub. Dodatkowo pełnię funkcję przewodnika – oprowadzam turystów po moich okolicach. Pokazuję kulturę i życie mieszkańców wiosek położonych na północnym wybrzeżu.

Moją pasją jest rolnictwo. Posiadam małe pole uprawne, na którym praca daje mi mnóstwo satysfakcji.

Posługuje się językiem swahili, angielskim, trochę niemieckim i polskim.